Światowy Dzień Chorego obchodzony jest corocznie 11 lutego.
Ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II patrona naszej szkoły w dniu 13 maja 1992 r.
Światowy Dzień Chorego obchodzony jest corocznie 11 lutego.
Ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II patrona naszej szkoły w dniu 13 maja 1992 r.
Okres zimy i śnieżna pogoda sprzyja nie tylko narciarzom ,są idealne warunki do organizacji kuligu ,ale przypominam o tym, że przy organizacji takiej zabawy należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Pamiętajmy o tym ,na osobach dorosłych ciąży obowiązek sprawowania właściwej opieki nad najmłodszymi. Bądźmy przy tym ostrożni i używajmy wyobraźni.
Przypominam podstawowe zasady, o których należy pamiętać podczas wypoczynku bez względu na to gdzie go spędzamy:
BEZPIECZEŃSTWO NA ŚNIEGU I LODZIE:
1.Do zjeżdżania na sankach wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego,
2.Nigdy nie zjeżdżaj sankami leżąc na nich,
3.Nie stój blisko zjeżdżających saneczkarzy i nie zastawiaj ścieżki zjazdu, teren do zjazdu należy oczyścić z krzaków, kamieni i nierówności, upewnij się, że Twoje sanki nie mają połamanych szczebli bądź wystających śrub. Jeśli mają, koniecznie poproś opiekuna o naprawę,
4.Nie doczepiaj sanek do samochodu,
5.Unikaj zamarzniętych stawów, jezior, gdyż lód może być niewystarczająco wytrzymały, co grozi bardzo poważnym wypadkiem, przebywając na lodowisku nie należy trzymać rąk w kieszeni,
6.Nie rzucaj śnieżkami w samochody i zwierzęta ,nie rzucaj śnieżkami, gdy znajduje się w nich jakiś ciężki bądź niebezpieczny przedmiot (np. kamień).
Komunikat szkolnego koordynatora ds. bezpieczeństwa.
19 stycznia br. Team Kwitnącej Śliwki odebrał nagrody oraz pamiątkowe dyplomy w związku z zakończeniem projektu pod hasłem „Tradycyjny Sad”.
Członkowie Teamu wraz z opiekunką - Panią Marią Skolmowską Karpińską i dyrektorem szkoły - Panem Wojciechem Smolińskim, zebrali się w świetlicy szkolnej. Nagrody wręczył Pan dyrektor, a następnie podziękował wszystkim za trud włożony w całoroczną pracę i pogratulował sukcesu.
Po przekazaniu nagród i dyplomów wykonano pamiątkowe zdjęcie, które znajdzie się w „Księdze Sadu”.
Team Kwitnącej Śliwki szczególne podziękowania kieruje do swojej opiekunki - Pani Marii Skolmowskiej Karpińskiej, która nieustannie wspierała swoich podopiecznych, co pozwoliło osiągnąć wysokie wyniki i zdobyć nowe umiejętności. Udało się stworzyć własny sad na terenie szkoły, który w przyszłości zaowocuje i cieszyć będzie uczniów, a nawet okolicznych mieszkańców. Wyrazy wdzięczności skierowano także do dyrektora szkoły, Pana Wojciecha Smolińskiego, za udostępnienie terenu szkoły i wyrażenie zgody na wszelkie czynności związane z powstawaniem sadu. Podziękowano również Pani Annie Wronkowskiej za wsparcie przy pisaniu raportów, Panom z obsługi za pomoc przy sadzeniu drzewek oraz Panu Wiesławowi Łabusiowi za cenne praktyczne wskazówki przy pielęgnacji sadu.
Team Kwitnącej Śliwki
Boże Narodzenie w roku 2020, w roku pandemii. Jaki inny rok naszego życia potrzebował bardziej Bożej Obecności niż ten, który niedługo przeminie? Prawdziwy wymiar i prawdziwe znaczenie przebywania Boga między ludźmi, właśnie po to, aby wesprzeć nas w najtrudniejszych sytuacjach naszego życia.
Syn Boży rodzi się ponownie – w sercach i w ubóstwie stajni betlejemskiej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Serca ludzkie potrzebują umocnienia, nadziei i pewności, że nie są osamotnione. A grota w Betlejem? Jest symbolem upodlenia grzechem i słabością, załamania w bezsilności życia, pozbawienia perspektyw na przyszłość. W taką rzeczywistość szeroko pojętego ubóstwa wkracza Ten, który jest w stanie odnowić każde upodlenie człowieka.
Niech Boże Narodzenie 2020 roku nie skłania nas jedynie do przeżywania tanich wzruszeń, chociaż czasem i one są nam potrzebne. Spróbujmy z Nowonarodzonym spojrzeć w przyszłość pełni nadziei, pomimo trudności, pomimo słabości, pomimo wszystko. Przecież w naszych sercach jest od wieków zapisane pragnienie bycia szczęśliwym. A gdzie jest prawdziwe źródło szczęścia jak nie w Bogu? Na nadchodzące, pełne ciepła i przebaczenia dni świąteczne – od wszystkich dla wszystkich – Wesołych Świąt!
Ks. Robert Józef Kępczyński
W poniedziałek 14 grudnia bieżącego roku nastąpiło podsumowanie połączone z wręczeniem nagród uczniom biorącym udział w I Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Żuromińskiego i Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.
Głównymi sponsorami nagród w konkursie byli Starosta Żuromiński i Dyrektor LO w Żurominie. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o samorządzie terytorialnym, budowę idei społeczeństwa obywatelskiego. Mamy nadzieję, że konkurs będzie miał swoje kolejne odsłony w przyszłości.
Konkurs okazał sie wielkim sukcesem uczennic naszej szkoły, które zdobyły kolejno I i II miejsce oraz III wyróżnienie.
Laureatom i wyróżnionym w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Oto oni:
1. miejsce - Aleksandra Ulatowska z ZST-Z w Żurominie
2. miejsce - Kinga Rzymowska ZST-Z w Żurominie
3. miejsce - Radosław Suwiński z LO w Żurominie
I wyróżnienie Weronika Pawlak z LO w Bieżuniu
II wyróżnienie Adam Gesek z LO w Żurominie
III wyróżnienie Kinga Grablewska z ZST-Z w Żurominie.
Marcin Krasiński
16 grudnia 2020r. Wychowawcy internatu wraz z wolontariuszką odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych w Żurominie . Ze względu na obostrzenia związane z covid -19 spotkałyśmy się tylko z Kierownik ds. kształcenia specjalnego i transportu Panią Katarzyną Wrzosek . Wizyta miała na celu przekazanie uczniom ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. My również otrzymaliśmy piękną choinkę, zrobioną własnoręcznie przez uczniów ZSS, za co dziękujemy!
„Kreatywność to proces generowania oryginalnych pomysłów, które mają wartość. (...) Innowacja natomiast to wprowadzenie nowych pomysłów w życie.”
Ken Robinson „Kreatywne szkoły”
Technikum w Zespole Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie wspólnie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żurominie rozpoczyna realizację innowacji pedagogicznej „Diagnostyka oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych” w ramach programu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” (program realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.)
Zawód technik pojazdów samochodowych jako jedyny w branży motoryzacyjnej jest zawodem dwukwalifikacyjnym. Kształcenie obejmuje przygotowanie do pracy w dwóch wariantach kwalifikacji:
Odpowiednie doposażenie szkolnych pracowni do nauki zawodu w sprzęt, który wykorzystywany jest na rynku pracy determinuje jakość kształcenia przyszłych specjalistów w danej branży. Zaś możliwość rozwijania umiejętności zawodowych w oparciu o wyposażenie, które wykorzystywane jest na co dzień w przedsiębiorstwach, z pewnością ułatwia absolwentom szkoły późniejszą adaptację z rynkiem pracy. W Technikum w Żurominie uczniowie mają dostęp do laboratoriów oraz pracowni, w tym symulacyjnych, gdzie mogą rozwijać swoje zawodowe umiejętności. Kształcenie praktyczne odbywa się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żurominie. W celu zwiększenia szansy na zdobycie satysfakcjonującej pracy istotne jest przygotowanie uczniów do przyszłej kariery zawodowej. Budowanie planów zawodowych oraz ich praktyczna realizacja na rynku pracy wymaga posiadania określonych kompetencji. Ukierunkowanie podejmowanych czynności i działań ma wpływ m.in. na odkrywanie własnego potencjału oraz nabywanie wiedzy i umiejętności wymaganych w procesie poszukiwania satysfakcjonującej pracy. Szkoła dba, aby uczniowie umieli poruszać się na rynku pracy i planować swoją karierę, ale przede wszystkim dba o stworzenie partnerstwa pomiędzy instytucjami edukacyjnymi, a zakładami branży motoryzacyjnej, dzięki któremu młodzi fachowcy będą̨ mogli znaleźć wymarzoną pracę. Kształcenie powinno być dostosowane do rynku pracy. Zawód technik pojazdów samochodowych jest zawodem deficytowym, na który jest bardzo duże zapotrzebowanie na rynku pracy. Jest zawodem bardzo popularnym niosącym ze sobą możliwość satysfakcjonującej pracy przy dobrych warunkach finansowych oraz szerokich perspektywach dalszego rozwoju. Praca w zawodzie jest jednak dość wymagająca, dlatego też warto kształcić swoje umiejętności praktyczne podczas nauki w szkole a co za tym idzie zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, który umożliwia zdobycie uprawnień. Dyrekcja szkoły wraz z Wicestarostą Żuromińskim Ireneuszem Rejmusem zdecydowała o wdrożeniu innowacji właśnie w tym zawodzie. Realizacja innowacji, która jest uzupełnieniem oferty edukacyjnej w zawodzie technik pojazdów samochodowych zapewni podniesienie jakości kształcenia, będzie służyła promocji szkoły na rynku edukacyjnym, a dostęp do nowych technologii dodatkowo wpłynie na zainteresowanie szkołą wśród uczniów szkół podstawowych. Dzięki realizowanej innowacji nauczyciele uaktualnią swoją wiedzę, podniosą̨ kompetencje i kwalifikacje zawodowe.
W oparciu o przeprowadzoną diagnozę̨ uwzgledniającą potrzeby szkoły, nauczycieli, uczniów oraz pracodawców, opracowany został program innowacji pt. „Diagnostyka oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych”. W programie tym zawarte są rozszerzone treści kształcenia z zakresu wiedzy zawartej w podstawie programowej w zawodzie technik pojazdów samochodowych. Realizacja innowacji pedagogicznej w Technikum w Zespole Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie pt. „Diagnostyka oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych” wymaga doposażenia pracowni w profesjonalny sprzęt, którego obecnie szkoła nie posiada na swoim wyposażeniu. Jest on niezbędny do przeprowadzenia zajęć dla nauczycieli i uczniów związanych z tematyką realizowanej innowacji w szkole.
sprzęt elektroniczny:
drobny sprzęt specjalistyczny
Wartość sprzętu 65.000,00zł. Sprzęt widoczny na zdjęciach.
Wojciech Smoliński
Dyrektor
W styczniu bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół Techniczno - Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie zgłosili się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod hasłem „Tradycyjny Sad”. Projekt zakładał założenie mini sadu na terenie szkoły, a także rozpowszechnianie wiedzy o starych odmianach drzew owocowych. Do zadania przystąpił zespół, składający się z dziesięciorga uczniów klas trzecich technikum, którzy niezwykle intensywnie przygotowywali poszczególne etapy konkursu: wstępny – „Rozmawiamy o sadzie” i właściwy – „Zakładamy sad”.
Nad realizacją projektu czuwała Pani Maria Skolmowska Karpińska - nauczyciel biologii, natomiast w skład Teamu Kwitnącej Śliwki weszli:
W pierwszym etapie Team zajął dziesiąte miejsce i otrzymał grant na założenie mini sadu śliwkowego. To był sukces, który motywował do dalszej pracy. W drugim etapie nasza młodzież zdobyła aż 320 punktów, co dało awans na trzecie miejsce spośród 56 szkół, które przysłały opracowane raporty i 120 zgłoszonych do drugiego etapu.
Pracy było dużo. Na początek zespół wybrał teren właściwy dla mini sadu i przygotował plan nasadzeń. Następnie poszczególni członkowie grupy rozpowszechniali wiedzę o starych odmianach śliw wśród społeczności szkolnej oraz lokalnej. Jedni tworzyli plakaty, ulotki, inni przygotowywali oraz prowadzili liczne wystąpienia na forum szkoły wśród uczniów i rodziców. Wspólnie promowali również założenia projektu w artykułach w prasie lokalnej i miejscowym radiu. Do dziś prowadzą „Księgę Sadu” i mają świadomość, że posadzone drzewka trzeba będzie długo i właściwie pielęgnować, aby wydały owoce.
Po otrzymaniu grantu, uczniowie wraz z opiekunką Panią Marią Skolmowską Karpińską, kierownikiem Panem Kamilem Watkowskim i pracownikami szkoły, posadzili drzewka starych odmian śliw, zakładając w ten sposób mini sad na terenie naszej szkoły.
Kiedy pojawią się pierwsze owoce z dumą i satysfakcją będą mogli podziwiać efekty swojego ogromnego wkładu pracy. Teraz młodzi sadownicy czekają na nagrody rzeczowe, które niebawem otrzymają od organizatorów konkursu.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.
Maria Skolmowska Karpińska
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Jest już tradycją, że co roku w naszej szkole organizujemy akcję charytatywną na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Rypinie. Celem naszej akcji jest sprawienie radości dzieciom będącym w trudnej sytuacji życiowej. Ze względu na stan pandemii w kraju, tegoroczna akcja przyjmuje formę online.
Szczegółowe informacje można uzyskać u Samorządu Uczniowskiego lub p. Magdaleny Kalkowskiej.
Jak co roku okażmy wielkie serca i w tym trudnym czasie sprawmy przyjemność dzieciom!
Odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych Powiatu Żuromińskiego. Konkurs został przeprowadzony w dniu 23 października 2020 r. Z naszej szkoły w drodze eliminacji została wytypowane cztery uczennice:
1. Aleksandra Ulatowska uczennica klasy IV TH.
2. Kinga Rzymowska - uczennica klasy IV TMI.
3. Kinga Grablewska - uczennica klasy IV TMI.
4. Magdalena Maślińska - uczennica klasy IV TH.
Opiekunem nadzorującym eliminacje oraz przygotowania był Pan Marcin Krasiński
Wszystkie wyżej wymienione uczennice naszej szkoły przystąpiły do Konkursu o wyznaczonej regulaminem dacie i godzinie. Konkurs przebiegał bez zakłóceń. Jak się potem okazało Aleksandra Ulatowska została zwyciężczynią Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Drugie miejsce zajęła Kinga Rzymowska, natomiast Kinga Grablewska zdobyła wyróżnienie. Prócz naszej szkoły w Konkursie brało udział po pięcioro uczestników wyłonionych w drodze eliminacji szkolnych we wszystkich szkołach Ponadpodstawowych Powiatu Żuromińskiego. Konkurs został objęty Patronatem Starostwa Powiatowego w Żurominie.
Niebawem nastąpi wręczenie nagród.
Gratulujemy Aleksandrze Ulatowskiej oraz pozostały laureatom Konkursu i życzymy dalszych sukcesów.
Marcin Krasiński
WIRTUALNY KIERMASZ KSIĄŻKI
W bibliotece szkolnej każdego roku w okresie przedświątecznym odbywał się kiermasz - pokaz oferty Księgarni i Hurtowni Taniej Książki. W tym roku zapraszam Wszystkich na kiermasz wirtualny tej księgarni (książki dla dzieci i dorosłych, książki na święta, pomoce naukowe, lektury szkolne...). Przy zamówieniach na min 50 zł dokładany jest upominek
w postaci notatnika z tasiemką. Zasady są proste - przy składaniu zamówienia należy
w uwagach (dodatkowe informacje) wpisać kod naszej szkoły: H.ŻUR.ŻUROM.ZŁ
Jadwiga Grabowska
Pokaż, że potrafisz wygrywać – rzuć palenie!
Tradycją w naszej szkole jest zaangażowanie całej społeczności w działania profilaktyczne, mające na celu wyeliminowanie uzależnień nie tylko wśród młodzieży,
ale i dorosłych. Dlatego też kolejny raz bierzemy udział w promowaniu zdrowego stylu życia bez tradycyjnych papierosów i e-papierosów.
W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia, który w tym roku obchodzony jest 19 listopada, wychowawcy i nauczyciele przeprowadzają ze swoimi uczniami szereg szczerych rozmów i dyskusji (tym razem online), zadając pytania o sens poddawania się nikotynie. Każdy z nas chce być wolny, więc dlaczego dajesz się uzależnić – pytają? Młodzi ludzie najczęściej znają skutki palenia tytoniu, ale lekceważą zagrożenie lub w ogóle go nie dostrzegają. Aby to zmienić w naszej szkole odbywają się – oprócz zajęć profilaktycznych – także cykliczne akcje profilaktyczne przygotowywane przez uczniów, którzy nie ulegli zniewoleniu. Tworzą oni i upowszechniają ulotki informacyjne, rysują plakaty, wygłaszają referaty
i prezentacje, a także swoją postawą motywują koleżanki oraz kolegów do rzucenia nałogu.
Zachęcamy wszystkich, którzy mimo świadomości niezwykle destrukcyjnych skutków palenia papierosów, nadal ulegają pokusie, aby 19 listopada rozpoczęli bitwę o zdrowie. Przeciwnik zapewne łatwo nie odpuści, ale przecież nie lubimy przegrywać, prawda? Zrób więc coś dobrego dla siebie i innych – postaraj się w tym dniu nie sięgać po papierosa
czy e-papierosa. Dasz radę! Wszyscy niepalący trzymają za Ciebie kciuki!
Anna Wronkowska
(komisja ds. przeciwdziałania nikotynizmowi)
Musicie ducha hartować,
aby móc jak orły przelatywać
w przyszłość Ojczyzny
Stefan Wyszyński
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
Pięknym gestem upamiętniającym Święto Niepodległości jest wspólne uroczyste odśpiewanie hymnu polskiego. Nasza szkoła już kolejny ( trzeci) raz wzięła udział w akcji prowadzonej przez MEN ,,Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewano 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego -11 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nauczyciele, pracownicy, uczniowie i ich rodzice śpiewali hymn, łącząc się za pomocą komunikatora on-line ( aplikacja Teams) W akcji uczestniczyłook.300 osób. Równolegle ze wszystkimi śpiewającymi wystąpił na żywo, przy popiersiu patrona szkoły, uczeń Jakub Zimny. Film z nagraniem występu został zamieszczony na stronie internetowej szkoły i na szkolnym fanpagu, tak, aby wszyscy, którzy śpiewali w swoich domach mogli poczuć łączność duchową i podniosły nastrój chwili.
Poza wspólnym śpiewaniem nauczyciele i uczniowie przygotowali zdalną lekcję patriotyzmu. Przygotowano i udostępniono w formie prezentacji ciekawe materiały informacyjne na temat Święta Odzyskania Niepodległości w trzech odsłonach:
-historia walk o niepodległość
- wizerunek wielkich Polaków- ojców niepodległości
-opis Bitwy Warszawskiej –Cud nad Wisłą 1920r. w stulecie tego wydarzenia
Zwieńczeniem szkolnych uroczystości z okazji 11 listopada a zarazem swoistym sprawdzianem efektów wychowania w duchu patriotyzmu był ogólnoszkolny konkurs on-line ,, Niepodległość –narodowe święto wszystkich Polaków”. Uczniowie przygotowywali prezentacje tematyczne z wykorzystaniem wartościowych materiałów historycznych i różnorodnych technik informacyjnych, graficznych , fotograficznych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przyszłym tygodniu. Laureaci zostaną nagrodzeni dyplomami, nagrodami książkowymi a ich prace zaprezentowane będą, jak zawsze, na stronie internetowej szkoły i na fb.
Ewa Janulewska
W dniu 29 października 2020r. w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uzdolnionym uczniów szkół prowadzonych przez powiat żuromiński. Nagrody wręczali: Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski oraz Wicestarosta Żuromiński Ireneusz Rejmus. Stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionej Młodzieży za rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole otrzymali:
1. Kinga Rzymowska - uczennica Technikum w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie
2. Ilona Szczepkowska - uczennica Technikum w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie
3. Andżelika Sułkowska - uczennica Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie
4. Klaudia Bałdyga - uczennica Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie
Gratulujemy
Dzień Edukacji Narodowej
Zdjęcia: Delegatura Ciechanów MKO w Warszawie
Nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.
W dniu 19 października 2020r. o godz. 13:30 w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń resortowych i nagród przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody wręczała Pani Dorota Skrzypek – Pierwszy Mazowiecki Wicekurator Oświaty.
Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie za wybitne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, otrzymał Wojciech Smoliński – Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie.
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał Jacek Gowin – nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie.
Pani Dorota Skrzypek w imieniu Aurelii Michałowskiej – Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie oraz własnym gratulowała wszystkim nagrodzonym, życzyła dalszych sukcesów w pracy zawodowej i satysfakcji z wykonywanego zawodu.
Również gratulacje i życzenia nagrodzonym złożył Pan Jacek Zawiśliński – Dyrektor Ciechanowskiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie. W imieniu nagrodzonych podziękowania złożył Pan Wojciech Smoliński, który podkreślił ważność misji nauczyciela oraz podziękował za docenienie starań pracy nauczycieli oraz dyrektorów.
Powered by aSc EduPage