Z życia szkoły
REKRUTACJA
Wyjazd na sztukę w języku angielskim ,,My Sister Syria”
12 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Brydzińskiej, p. Piotra Zgorzelskiego i p. Wojciecha Góralskiego udali się na wycieczkę do Warszawy na spektakl teatralny pt. ,,My Sister Syria”. Wyjazd miał na celu rozwijanie umiejętności językowych oraz zapoznanie z literaturą i teatrem anglojęzycznym.
Spektakl poruszał temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego korzeni na Bliskim Wschodzie. Dla wszystkich była to bardzo ciekawa lekcja skłaniająca do refleksji i głębszego zrozumienia problemu wojny w Syrii i jej konsekwencji.
GRANTY JUŻ PRZEKAZANE - w ZSP działają Młodzi Sadownicy
GRANTY JUŻ PRZEKAZANE - w ZSP działają Młodzi Sadownicy
"Młodzi Sadownicy" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie zdobyli grant na założenie "Mini sadu"
W listopadzie 2017 roku uczniowie ZSP im. Jana Pawła II w Żurominie zgłosili się do konkursu "Tradycyjny sad" i znaleźli się pośród 126 szkół, które przeszły do drugiego etapu konkursu.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad Projektem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem Uniwersytetu Warszawskiego;
Partnerami Konkursu są: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Polska Akademia Nauk Ogród Botaniczny-Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie
Udział w konkursie oraz wszelkie działania podejmowane przez uczniów miały na celu upowszechnienie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych oraz sposoby ich pielęgnacji niepowodujące negatywnego wpływu na środowisko. Zwiększenie zasobów genetycznych drzew starych odmian jabłoni oraz zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich;
Konkurs "Tradycyjny Sad" jest też częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego "Aktywnie po zdrowie" prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Dzięki jego realizacji promuje się stare odmiany drzew owocowych i tworzy mapy pomologiczne.
Pierwsza edycja Konkursu realizowana w roku szkolnym 2017/2018 poświęcona była tradycyjnym odmianom jabłoni. Konkurs prowadzony jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i składa się z dwóch etapów głównych: "Rozmawiamy o sadzie" i "Zakładamy Sad"
„Mini Sad” powstanie na terenie należącym do szkoły, usytuowanym od strony południowo-zachodniej, blisko pracowni biologicznej, z której będzie można obserwować codziennie jak rosną i rozwijają się posadzone przez uczniów drzewa. Obszar otoczony jest piękną zielenią żywopłotu oraz cisami i tujami. Realizujemy w ten sposób ważne w życiu szkoły elementy programu profilaktyki zdrowotnej i ekologicznej. Drzewa upiększą teren, a ich owoce za kilka lat będą smaczną i zdrową przekąską. Ponadto „Mini Sad”, jako dzieło uczniów stanowi ważny element działań w realizacji programu profilaktytki prozdrowotnej i ekologicznej. Uczniowie wspólnie wybrali odmiany drzew owocowych. Są to: Jabłoń Ananas Berżenicki , Jabłoń Antonówka, Jabłoń Grafsztynek , Jabłoń Kosztela.
W wyborze drzew pomagały im zajęcia tematyczne z opiekunem P. Marią Skolmowską-Karpińską oraz konsultacje z doświadczonymi sadownikami. Uczestnicy szukali też informacji w książkach, publikacjach naukowych. Promowali naszą akcję na stronie szkoły, na facebooku. Prowadzą Księgę Sadu i prezentują swoje działania rodzicom w czasie wywiadówek.
Starania uczniów zostały docenione przez organizatorów którzy przyznali im wysoką ocenę punktową 540 punktów/na 600 punktów. Dzięki temu szkoła otrzymała grant na zakup drzewek i innych akcesoriów związanych z zakładaniem” Mini Sadu”
W perspektywie nie tylko uczniowie biorący udział w konkursie, ale także cała szkoła i lokalna społeczność będzie mogła się cieszyć widokiem pięknych drzew i smakiem soczystych owoców. Powstanie także raport z drugiej części konkursu.
W skład zespołu wchodzą uczniowie klas technikum informatycznego i handlowego:
1. Zuzanna Miłoszewska
2. Artur Cywiński
3. Julia Sadowska
4. Natalia Szydłowska
5. Patrycja Szatkowska
6. Patrycja Ratka
7. Monika Gałka
8. Katarzyna Dobies
9. Weronika Ratka
Opiekunem młodzieży jest nauczycielka biologii - Pani Maria Skolmowska-Karpińska.
Młodzi sadownicy uczą się biologii na poziomie rozszerzonym. Grupa osób z pasją do informatyki zajęła się promocją projektu w internecie i na różnych forach publicznych. Uczniowie uzdolnieni plastycznie przygotowali materiały promocyjne oraz wizytówkę w formie logo i Księgi Sadu. Umiejętności z zawodu handlowca przydały się do opracowania harmonogramu wydatków oraz dokonania właściwych zakupów. Pasjonaci fotografii zajęli się uwiecznianiem wszelkich działań grupy.
Uczniowie, spotykają się regularnie na zajęciach rozszerzonych z biologii i organizują szereg akcji ekologicznych promujących zdrowy styl życia. Mówią o sobie, chcielibyśmy przyczynić się do bioróżnorodności na naszym terenie i przywrócić tradycyjne odmiany jabłoni.
W pierwszym etapie projektu zespół wykonał szereg zadań oraz opisał je w formie raportu i przesłał do oceny. Wszystkie oceny dotyczyły założenia szkolnego mini-sadu oraz rozpropagowaniu tej ekologicznej inicjatywy.
VI POWIATOWY PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH "GRAJEK 2018"
16 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Muzycznych ,, Grajek 2018”. W tym roku zaprezentowały się następujące zespoły i wokaliści z terenu szkół powiatu żuromińskiego: ,, PSL” z Żuromińskiego Centrum Kultury , ,,TwoBloomingVoices ” z Zespołu Szkół w Lutocinie , ,, Głosy LO” i Sara Zaniewska z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie, Maria Matysiak z Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej i Daria Ejnik z Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie reprezentowali : zespół ,, Tacy a nie inni” ( w składzie: Julia Sadowska, Marek Wypych i Maciej Ogrodowczyk),Kamil Pesta i Przemysław Szeluga – ,, Panda”. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie Pani Joanna Jucewicz – Morawska.
Tegorocznemu ,, Grajkowi ’’ przewodziło hasło o tematyce profilaktycznej ,, Prawdziwie wolni , bo wolni od uzależnień”. Uczestnicy zaprezentowali szeroką gamę stylów muzycznych : od melancholijnych i nastrojowych ballad, znanych utworów rockowych i muzyki rozrywkowej po autorską twórczość w stylu disco polo i rap.
Zmagania zespołów i wokalistów oceniało jury w składzie: Paula Borkowska, Jarosław Dąbrowski i Jacek Lorkowski, które przyznało wyróżnienia w kategorii ,, Rockujący muzyk ,,Rockujący głos” i ,, Rockujący zespół”. Przewodniczący jury jako znany muzyk lokalnej sceny udzielił tym młodym wykonawcom cennych rad do dalszej pracy .
Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.
,, Grajek” dostarczył nam wielu niezapomnianych muzycznych wrażeń i dużej dawki pozytywnej energii. Zintegrował muzycznie uzdolnioną młodzież ze szkół powiatu żuromińskiego i pokazał alternatywny sposób spędzania czasu wolnego, czasu bez uzależnień.
Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia:
- Starostwu Powiatowemu w Żurominie za ufundowanie statuetek,
- Stowarzyszeniu Wagon Inicjatyw za ufundowanie statuetki dla ,, Rockującego muzyka”,
- Panu Januszowi Kuklewiczowi – Dyrektorowi Żuromińskiego Centrum Kultury oraz Panu Tomaszowi Krzywdzie i Michałowi Nowakowskiemu również z ŻCK – za obsługę techniczną oraz udostępnienie sprzętu muzyczno- nagłaśniającego,
- Panu Jerzemu Filipskiemu za transport sprzętu nagłaśniającego.
Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców i uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie za ufundowanie dyplomów i słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników i zaproszonych gości.
Turniej E-SPORT ZSP Żuromin
Turniej E-SPORT ZSP Żuromin
W dniu 10 marzec 2018 r. odbyła się IV edycja turnieju Counter-Strike Global Offensive. Celem rozgrywki wśród uczestników była nauka planowania taktycznego, rozwoju zdolności manualnych, refleksu w grze CS:GO. Podjęta rywalizacja przyczyniła się do nawiązania współpracy uczniów społeczności gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
Do konkursu zgłoszono 12 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Żuromińskiego. W wyniku rywalizacji online do finału turnieju LAN wyłoniono 6 drużyn.
Finał rozgrywek LAN odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. W dniu 10.03.2018 i trwał od godziny 8:30 do godziny 19:30. Na sali panowała bardzo miła atmosfera z zachowaniem zasad fair play. W wyniku rywalizacji wyłoniono następujących laureatów:
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Easy-Peasy w składzie:
Hubert Woźniak
Damian Skoroch
Mateusz Śliwiński
Dawid Jędrzejewski
Filip Falkiewicz
Drugie miejsce zajęła drużyna 8Fade w składzie:
Miłosz Truszczyński
Michał Bilicki
Łukasz Rama
Jakub Brydziński
Szymon Szmyt
Trzecie miejsce zajęła drużyna Tosia i Orkiestra w składzie:
Patryk Kacprzykowski
Dawid Banaszewski
Kacper Twarogowski
Dawid Sznajderowski
Dawid Ługowski
Fundatorem nagród dla laureatów turnieju był prywatny sponsor Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie mgr inż. Wojciech Smoliński.
Zmagania uczestników można było na bieżąco śledzić poprzez stream na świetlicy szkolnej. Turniej okazał się doskonałą formą dobrej zabawy, mając na celu pozyskanie umiejętności komunikacji i integracji grupy.
Osobami odpowiedzialnymi za organizację rozgrywek byli nauczyciele informatycy ZSP w Żurominie Łukasz Głowacki, Robert Lemański, Krzysztof Gutowski.Za oprawę techniczną odpowiedzialni byli uczniowie klasy II TI oraz III TI w osobie: Miłosz Tucholski, Jakub Więckowski.
inż. Łukasz Głowacki
GRAJEK 2018
DZIEŃ KOBIET
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ KOBIET .
Uczniowie ZSP Żuromin na "WARSAW MOTORCYCLE SHOW"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uczniowie ZSP Żuromin na "WARSAW MOTORCYCLE SHOW".
Konkurs informatyczny "Dzień Bezpiecznego Internetu 2018" - Tworzymy Kulturę Szacunku w Sieci
W dniu 27.02.2018 r. po raz kolejny odbył się konkurs pod nazwą „Dzień Bezpiecznego Internetu" zorganizowany przez Komisję Przedmiotów Informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. W etapie międzyszkolnym na poziomie gimnazjów wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Zieluniu, Lubowidzu, Syberii, Lutocinie oraz Gimnazjum Nr 1 w Żuromine i Nr 2 w Żuromine. W etapie międzyszkolnym na poziomie szkół ponadgimnazjalnym wzięli udział uczniowie z LO w Żurominie i ZSP w Żurominie.
Uczniowie rozwiązywali test zawierający 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Po zestawieniu wyników indywidualnych oraz zsumowaniu punktów poszczególnych drużyn przystąpiono do rozgrywki finałowej. Do finału międzyszkolnego zakwalifikowały się trzy drużyny z gimnazjów i trzy drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych.
W grupie wiekowej „GIMNAZJA” do finału awansowały drużyny: Gimnazjum Nr 1 w Żurominie, Gimnazjum w Lutocinie oraz Gimnazjum w Syberii.
W grupie wiekowej „SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE” do finału awansowały drużyny: kl. III TI, kl. I TI oraz z kl. II TI. ( ZSP Żuromin) .
Końcowe wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W kategorii „GIMNAZJA”:
- I miejsce – Gimnazjum w Lutocinie
- II miejsce – Gimnazjum w Syberii
- III miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Żurominie
W kategorii „SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE”:
- I miejsce – kl. II TI ZSP Żuromin
- II miejsce – kl. III TI ZSP Żuromin
- III miejsce – kl. I TI ZSP Żuromin
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom
Dnia 26 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły:
- Julia Burchard - klasa I TH,
- Julia Kowalska - klasa ITH,
- Aleksandra Ulatowska - klasa I TH,
- Damian Goliat - klasa III TSM,
wraz z opiekunem Piotrem Oleksiak, wzięli udział w eliminacjach miejsko – gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Julia Kowalska izakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 9 marca na terenie jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Dziękujemy uczestnikom oraz gratulujemy Julce życząc powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 : tworzymy kulturę szacunku w sieci.
Dzień Bezpiecznego Internetu od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie po raz kolejny zaprasza na finał DBI organizowany przez ZSP Żuromin w dniu 27 lutego 2018r. o godzinie 10:00. Szczegółowych informacji dotycących przebiegu finału udziela sekretariat ZSP.
Zapraszamy do udziału.
GRAJEK 2018
Tradycyjny sad
STUDNIÓWKA 2018
STUDNIÓWKA 2018
„Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości,
I rozumniejsze od rozumu”.
27 stycznia 2018r. o godz. 1800, w „ Atmosfera Zacisze” w Żurominie, rozpoczął się bal studniówkowy, na którym bawili się uczniowie naszej szkoły wraz z zaproszonymi partnerkami
i partnerami, dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, rodzice i zaproszeni goście. Gospodarzami studniówki były w tym roku klasy: IV TI z wychowawcą Panem Krzysztofem Budką,
IV TSM - z wychowawcą Panem Romanem Bartkowskim i IV TH - z wychowawcą
Panem Wojciechem Góralskim.Część oficjalną rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Smoliński, który powitał bardzo serdecznie wszystkich uczestników balu. Przywitał Starostę Powiatu Pana Jerzego Rzymowskiego
z małżonką, przedstawicieli rodziców, nauczycieli i wychowawców, uczniów wraz z osobami towarzyszącymi oraz przedstawicieli mediów. Pan Dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił,
jak ważnym momentem w życiu młodych ludzi jest studniówka, a po niej egzamin maturalny.
Te cztery lata nauki w szkole to dla uczniów doskonały fundament przyszłego dorosłego życia.Do maturzystów w kilku ciepłych słowach zwrócił się Starosta Powiatu, który podziękował za zaproszenie, wręczając kwiaty Wicedyrektor Szkoły Pani Ewie Janulewskiej. Uczestnikom balu życzył wspaniałej zabawy, a maturzystom sukcesów na egzaminach zewnętrznych.
Podziękowania dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli przekazała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Sobczak.
Następnie głos zabrali przedstawiciele młodzieży – Patrycja Falkowska i Jakub Szeluga, którzy podziękowali nauczycielom za trud, poświęcenie, przekazaną wiedzę i wręczyli kwiaty dyrekcji i wychowawcom. Młodzież podziękowała również Panu Staroście za wsparcie i rodzicom
za przygotowanie tego wspaniałego balu. Po magicznych słowach „Poloneza czas zacząć” uczniowie
z gracją odtańczyli ten staropolski taniec, do którego przepiękną choreografię przygotował
Pan Wojciech Góralski.Po części oficjalnej, gdy cały stres opadł, rozpoczęła się szampańska zabawa do białego rana. Była to wyjątkowa, pełna magii i czarów noc, która na długo pozostanie w pamięci.
Katarzyna Kruk (uczennica kl. IVTI)
mgr inż. Krzysztof Budka (wych. kl. IV TI)
OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY
Ogólnopolski Konkurs Historyczny
Historia polskich symboli narodowych
Inicjatywą wpisującą się w obchody "Roku dla Niepodległej" było wzięcie udziału trójki uczniów naszej szkoły - Kingi Rzymowskiej (klasa ITMI), Kingi Grablewskiej (klasa ITMI) oraz Michała Nadratowskiego (klasa IITI) w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Historia polskich symboli narodowych: herby, hymny, chorągwie, flagi…
Konkurs odbył się 07 listopada 2017 roku. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Historia polskich symboli narodowych: herby, hymny, chorągwie, flagi…” było Centrum Edukacji Historycznej MYŚLICIEL z siedzibą w Warszawie.
KONKURS OBEJMOWAŁ NASTĘPUJACE ZAGADNIENIA:
historia polskich symboli narodowych (herbu [godła] państwowego, flagi narodowej, hymnu narodowego);
historia używania wizerunku orła w koronie od czasów piastowskich do współczesności;
dzieje flag historycznych (chorągwi) od czasów piastowskich do upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów;
historia flagi od okresu rozbiorów do współczesności;
najważniejsze polskie pieśni hymniczne (patriotyczne) od średniowiecza do współczesności, m.in. Bogurodzica, Gaude Mater Polonia, Hymn do Miłości Ojczyzny, Rota i inne.Kinga Rzymowska uczennica klasy I TMI zdobyła II miejsce uzyskując 37 punktów na 38 możliwych.
Szkolnym laureatem konkursu został uczeń klasy II Ti Michał Nadratowski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Marcin Krasiński
BohaterON - włącz historię
Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego
19 grudnia 2017r. w Płońsku odbył się Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez Szkolny Związek Sportowy w Ciechanowie. Na turnieju Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie reprezentował mistrz naszej szkoły i powiatu w tenisie stołowym, uczeń klasy II TSH Wiktor Chojnacki. W wyniku rywalizacji zdobył brązowy medal. Życzymy dalszych sukcesów.
Sławomir Kołaciński
Konkurs „Tradycyjny Sad”
Uczniowie naszej szkoły zachęceni przez panią Marię Skolmowską- Karpińską wzięli udział w konkursie biologicznym „Tradycyjny sad”. "Tradycyjny sad" to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Projekt "Tradycyjny Sad" organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.
SKŁAD ZESPOŁU:
1.Zuzanna Miłoszewska
2.Artur Cywiński
3.Julia Sadowska
4.Patrycja Ratka
5.Natalia Szydłowska
6.Patrycja Szatkowska
7.Monika Gałka
8.Kasia Dobies
9.Weronika Ratka
opiekun Maria Skolmowska Karpińska
Przydzielaliśmy sobie nawzajem czynności dobierając uczniów uwzględniając ich zainteresowania i pasje. Wszyscy uczymy się biologii na poziomie rozszerzonym. Przedmiot wybraliśmy zgodnie z naszymi zainteresowaniami. Jesteśmy w klasie drugiej technikum,uczymy się w zawodach:technik informatyk,technik handlowiec,technik mechatronik.Grupa osób z pasją do informatyki zajęła się promocją projektu w Internecie i na różnych forach publicznych.Weronika i Natalia są uzdolnione plastycznie, przygotowały naszą wizytówkę w formie logo i Księgi Sadu.Umiejętności z zawodu handlowca przydadzą się nam do opracowania harmonogramu wydatków oraz dokonania właściwych zakupów.Artur pasjonuje się fotografią, dlatego została przydzielona mu rola dokumentowania wszelkich działań grupy. Naszą opiekunką została Pani Maria Skolmowska Karpińska,która podsunęła nam pomysł uczestnictwa w projekcie i zaoferowała nam pomoc w jego realizacji.Jest to osoba godna zaufania i patrzy przez pryzmat doświadczenia zawodowego i życiowego, dlatego bez wahania wzięliśmy udział w tym projekcie. Rady i wskazówki n-la opiekuna są dla nas cenna pomocą, dzięki nim możemy osiągnąć więcej.
W ramach tego konkursu dnia 6 grudnia w naszej szkole odbył się apel na którym przedstawiono skład zespołu- „Młodzi sadownicy", omówiono zadania i funkcje jakie pełnią poszczególni jego członkowie. Apel rozpoczął się wystąpieniem opiekuna zespołu pani Marii Skolmowskiej-Karpińskiej. Przedstawiła ona informacje o konkursie: jego celach, poszczególnych etapach oraz partnerach konkursu. Następnie przewodnicząca zespołu "Młodzi sadownicy" - Zuzanna Miłoszewska zaprezentowała efekty pracy zespołu i zachęciła w formie prezentacji multimedialnej cała społeczność szkolną do udziału w projekcie. Członkowie projektu przygotowali kosze z jabłkami, którymi częstowano wszystkich zebranych. Ten "smaczny akcent" cieszył się wielkim uznaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli, którzy chętnie spożywali przegotowane owoce, ciesząc się ich smakiem. W apelu brało udział około 200 uczniów wraz z nauczycielami.
WŚRÓD NOCNEJ CISZY
Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy nam nie tylko w gronie najbliższej rodziny. W naszej szkole staramy się stworzyć równie podobny klimat, aby czas nadejścia Bożego Dzieciątka był wypełniony radością i miłością. Dlatego też w blasku choinkowych świec 21 grudnia 2017r. o godzinie 12:00 cała społeczność szkolna zebrała się w świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli- p. B Gronkiewicz, p. E. Pietrzak, p. A. Tyrajskiej i p. K. Błaszkiewicza przedstawili program artystyczny. Słowo mówione przeplatane było występami szkolnych artystów śpiewających przepiękne kolędy. Szczególną uwagę przykuły występy chóru męskiego klasy 3 TSM pod przewodnictwem p. B. Gronkiewicz. Magicznej atmosferze ulegli wszyscy obecni na sali, włączając się do wspólnego kolędowania. O dekorację zadbali, jak co roku, uczniowie klasy 4 TSM, którzy samodzielnie zbudowali prawdziwą szopkę bożonarodzeniową, w której nie zabrakło Świętej Rodziny, a także zwierząt.
Po występach młodzieży głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Smoliński, który przekazał życzenia od organu nadzorującego. Pan Dyrektor podziękował również artystom za piękny występ i złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzinom.
Pamiętajmy, że tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy. Wypełnia ona dzieje świata i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca. Tylko od nas zależy, czy przygotujemy Mu miejsce...
Agnieszka Tyrajska
Kolejny Finał akcji Szlachetna Paczka 2017
Kolejny Finał akcji Szlachetna Paczka 2017 odbył się 09-10.12.2017 r.
Nasza szkoła pod przewodnictwem Aleksandry Kowalczyk zorganizowała pomoc dla wybranej, potrzebującej rodziny.
Przekazanie „prezentów” odbyło się w miłej rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło chwil wzruszeń, łez radości i uśmiechów.
Mamy nadzieję, że za rok znowu będziemy mogli dostąpić zaszczytu bycia „Świętymi Mikołajami”.
Archiwum Aktualności