• Podpisanie umów do projektu Erasmus+

Podpisanie umów do projektu Erasmus+

W dniu 25 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie, obyło się uroczyste podpisanie umów w ramach projektu „ Mobilni w Europie – uczniowie z Żuromina na praktykach zawodowych w Grecji.

Na spotkanie przybyli organizatorzy, zaproszeni goście, uczniowie wyjeżdzający na zagraniczne praktyki, ich rodzice oraz nauczyciele ZSP zaangażowani w prace projektowe.

Honorowymi gośćmi  byli; Pan Jerzy Rzymowski – Starosta Żuromiński, Pan Ireneusz Rejmus – Wicestarosta Żuromiński, pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego; Pan Łukasz Gołota – koordynator projektu, Pan Franciszek Świtała – współpracownik koordynatora. Na spotkaniu przedstawiono rodzicom i uczniom historię projektu Erasmus +, zasady przebiegu praktyk zagranicznych, wymieniono uwagi, poglądy, spostrzeżenia. Panowała miła atmosfera.  Uczniowie i rodzice podziękowali organizatorom i dyrekcji za możliwość wyjazdu do Grecji w ramach praktyk zawodowych.

Gospodarzami spotkania byli: Pan Wojciech Smoliński – dyrektor szkoły, Pani Ewa Janulewska wicedyrktor szkoły, Pan Kamil Watkowski  - kierownik szkolenia zawodowego, Pani Renata Sękowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych i Pan Krzysztof Gutowski nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych.