• DOKUMENTY PROJEKTU „Europejska Mobilność Kluczem do Zawodowego Sukcesu”

Projekt POWER

Praktyki zawodowe w Grecji - maj 2021

EDYTUJ GALERIĘ    wink

W dniu 17 maja 2021 uczestnicy wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe

POWERVET-2020-1-PL01-KA102- 080969 w ramach projektu  "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego przeszli dodatkowe szkolenie z dziedziny BHP.

Szkolenie przeprowadził szkolny koordynator d./s. bezpieczeństwa pan Piotr Oleksiak oraz kierownik szkolenia zawodowego pan Kamil Watkowski.

Celem szkolenia było zapoznanie uczniów z przepisami i zasadami BHP obowiązującymi w czasie podróży, w czasie pobytu na praktykach, rodzajami zagrożeń oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie klas technikum handlowego i technikum informatycznego szkolili się w zakresie:

• BHP na stanowisku pracy, przygotowanie stanowiska pracy, porządek na stanowisku pracy,
          • ubiór pracownika, ochrona osobista na stanowisku pracy w warunkach pandemii,
          • zasady zachowania bezpieczeństwa podczas kontaktu z urządzeniami elektronicznymi i elektrycznymi,
          • zasady zachowania bezpieczeństwa w magazynie towarowym, sklepie w kontakcie z klientem,
          • rodzaje zagrożeń na stanowisku pracy, w drodze do pracy i w drodze powrotnej,
          • sposoby postępowania i pierwszej pomocy w przypadku nagłego wypadku,
          • wypadki przy pracy ( analiza zagrożeń, profilktyka),
          • zasady bezpiecznego podróżowania autokarem,
          • zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, basenu, plaży,
          • zasady bezpiecznego korzystania z obiektów hotelowych,
          • zasady postępowania w przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych.

REGULAMIN_PROJEKTU.docx

Formularz.pdf